warsztat

Czyszczenie laserowe – technologia na miarę XXI wieku

Rozrój technologiczny w ostatnich latach jest zauważalny w każdej dziedzinie. Dzięki temu można znacznie łatwiej na co dzień funkcjonować i wykonywać różne czynności. Na uwagę zasługuje czyszczenie laserowe, które charakteryzuje się niezwykłą precyzją i skutecznością.

Na czym polega laserowe czyszczenie?

Ciężko jest sobie wyobrazić czyszczenie rdzy z dużych elementów, takich jak na przykład duża maszyna budowlana czy ogrodzenie. Nie dość, że ręcznie nie osiągnie się dobrych wyników, to jeszcze zajmuje to bardzo dużo czasu i pochłania energię. Z pomocą przychodzi laser, który jest obecnie najskuteczniejszym urządzeniem do usuwania różnego rodzaju zanieczyszczeń.

Podczas procesu czyszczenia laserowego dochodzi do odparowania cząsteczek z zanieczyszczeniami. Przechodzą one z postaci stałej w postać gazową, ale przy pominięciu stanu ciekłego. Dużym plusem jest bezpieczeństwo, wysoka skuteczność i bezinwazyjność.

Kiedy stosuje się najczęściej czyszczenie laserowe?

Z racji tego, że ta metoda jest bardzo wszechstronna, to znajduje zastosowanie w sektorze prywatnym, jak i w przemyśle. Zanieczyszczenia można usunąć z powierzchni metalowych, drewnianych, kamiennych i też z powłok spawalniczych.

Laserowe czyszczenie doskonale sprawdza się przy usuwaniu rdzy, różnego rodzaju tłuszczów, powłok lakierniczych, przebarwień termicznych, a nawet tlenków. Często wykorzystuje się tę metodę przy renowacji narzędzi i w szeroko rozumianym przemyśle budowlanym.

Dlaczego warto zdecydować się na czyszczenie przy użyciu lasera?

Laserowe czyszczenie jest bardzo skuteczną metodą pozbycia się trudnych do usunięcia zanieczyszczeń. Odbywa się bezinwazyjnie, a więc jest w pełni bezpieczne dla czyszczonej powierzchni.

Może być stosowana ta metoda na bardzo delikatnych i niewielkich przedmiotach. Często wykorzystuje się czyszczenie laserem przy renowacji obiektów zabytkowych. Jest ona też przyjazna środowisku i bezpieczna dla otoczenia.

Tags :